Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – добре чи погано для ФОП сфери ІТ?

0
1001
Модные чехлы для мобильных телефонов

Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – добре чи погано для ФОП сфери ІТ?

Чехол на телефон заказать = 1000 картинок + своя

З 1 січня єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – в дії! Однак, добре це чи погано для ІТ ФОП? Спробуємо розібратись…

Що ж таке єдиний рахунок?

Ще в жовтні 2019 року було прийнято Закон України №190-ІХ, яким було запроваджено єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ. Єдиний рахунок – це рахунок, на який ФОП, якщо він бажає, може сплачувати всі податки та збори. Такий рахунок відкривається на ім’я ДПС.

На такий рахунок можна сплачувати:

 • Податок на прибуток;
 • ПДФО;
 • ЄСВ;
 • Єдиний податок;
 • Рентну плату;
 • Податковий борг за цими податками.

Однак, його не можна буде використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з наступних податків:

 • ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків);
 • частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Як перейти на єдиний рахунок?

Для того щоб почати використовувати єдиний рахунок ФОП необхідно зробити три простих кроки:

 1. Через Електронний кабінет на сайті ДПС подати відповідне повідомлення про перехід на єдиний рахунок до ДПС. ДПС на наступний робочий день включає такого ФОП до списку бажаючих платити податки та ЄСВ на єдиний рахунок.
 2. Наступний крок – отримання квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.
 3. ФОП повинен надати до банку, у якому він має ФОП рахунки, розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

В подальшому, після подання заяви, ФОП має сплачувати податки та ЄСВ саме на реквізити свого єдиного рахунку. На інші рахунки, які відкриті для сплати окремих податків та зборів, ФОП платити вже не матиме права.

Крім того, якщо ФОП знову захоче повернутись до сплати податків і зборів на різні рахунки, йому потрібно буде подати повідомлення про відмову і виключать такого ФОП з реєстру платників податків на єдиний рахунок лише з 1 січня наступного року.

Якщо ФОП не планує переходити на єдиний рахунок для сплати податків, він може продовжувати користуватись старими рахунками – бюджетними чи не бюджетними.

Як відслідковувати рух коштів на рахунку?

За словами ДПС, така інформація (про рух коштів) буде доступна у Електронному кабінеті платника податків.

Зараховуватись будуть кошти по принципу першочерговості. Тобто, якщо наприклад, термін сплати ЄСВ за 3-й квартал 2020 року – до 19.10.2020 року, а термін сплати ЄП за 3-й квартал для ФОП 3-ї групи – до 19.11.2020 року, то спочатку кошти, які були сплачені ФОП на єдиний рахунок буде зараховано на оплату ЄСВ, а вже потім на оплату ЄП. Тож потрібно буде уважно вперше перевірити реквізити єдиного рахунку, щоб випадково не оплатити на попередні реквізити.

Що робити, якщо, наприклад, кошти сплачені податок на прибуток, спишуться на недоїмку з ЄСВ?

У такому випадку ФОП необхідно знати, що існує алгоритм першочерговості: спочатку буде погашатись заборгованість, а залишок коштів буде розподілятись між податками. Тобто, у будь-якому випадку ФОП краще сплачувати на єдиний рахунок суму, достатню для сплати і податків, і заборгованостей

Отже, єдиний рахунок трохи спростить сплату податків. Однак поки не до кінця зрозуміло як він буде діяти. Судячи з роз’яснень, ФОПи сплачуватимуть кошти на один рахунок, а Казначейство буде перераховувати кошти на відповідні бюджетні рахунки на підставі реєстру платежів від ДПС.

Поки не зрозуміло як буде справлятись податкова зі своїми обов’язками з надання реєстру, тому радимо поки не поспішати зі сплатою податків на єдиний податок, варто перестрахуватись, оскільки відмовитись, у разі незадоволення таким інтерфейсом, можна буде лише з 1-го січня наступного року.

Якщо тобі потрібно перейти на єдиний рахунок для сплати податків, фахівці Бухгалтера ідеального підприємця тобі з цим допоможуть! Напиши нам і отримай безкоштовну консультацію.

 

_________
Конкурс Сузір'я Україна-Європа онлайн _________

Чехлы на телефоны – красивые, фанатам, стиль компании ↓

Чехлы на телефоны для фанов и корпортаивные

Слушайте хорошую музыку:

Девочка с Луны

Купить трек Girl from the Moon в высоком качестве

Повторить

Купить трек Повторить в высоком качестве

Илон Маск - марсианин

Купить трек Elon is a Martian в высоком качестве

Это будет

Купить трек It'll Be в высоком качестве

Я не могу заглянуть в твое сердце

Купить трек I Cannot Look Into Your Heart в высоком качестве
Модные чехлы для мобильных телефонов

Закажите сегодня ↓

Учебники английского языка Oxford, Pearson, Cambridge, Express, Macmillan, немецкого языка Hueber, Klett купить с доставкой

Рекомендуем ↓

Пледы купить с доставкой по Украине

Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – добре чи погано для ФОП сфери ІТ?
4.86 (97.14%) 7

Мы в telegram, twitter, facebook, youtube
Учебники английского, немецкого языка и др. для детей и взрослых
Oxford: Chatterbox, English File 3rd Edition, English Plus, English Plus second edition, Family and Friends, Family and Friends 2nd Edition, First Friends, Get Ready!, Get Set Go!, Happy Earth, Happy House, Happy Street, Insight, Little Friends, New Headway 4th Edition, New Matrix, Oxford Heroes, Oxford Team!, Solutions 2nd Edition, Songs, Zig-Zag.

Pearson: Azar-Hagen Grammar, Challenges, Challenges New, Choices, Collins Dictionary, Cosmic Kids, Cutting Edge 3d Edition, Discover English, Exam Accelerator, Exam Activator, Excellent!, Fly High, Fly High Ukraine, Focus, Friends, Grammar and Vocabulary for …, Grammar Practice, In Touch, Islands, Language Leader, Live Beat, Longman Children Picture Dictionary, Longman Dictionary, Market Leader 3rd Edition, Market Leader Special Titles, MyGrammarLab, New English For International Tourism, New Grammar Time, New Let’s Learn English, New Opportunities, New Round-Up, New Success, New Total English, Next Move, Real Life, Speakout, Speakout 2nd Edition, Success, Tracks, Wider World, Английская грамматика, Серия “English for… ” от издательства PEARSON, Учебники для подготовки к международным экзаменам от издательства PEARSON, Cambridge Certificate in Advanced English (CAE) and Proficiency English (CPE), Cambridge First Certificate in English (FCE), International English Language Testing System (IELTS), Pearson Test of English (PTE), Test of English as a Foreign Language (TOEFL).

Express Publishing: Click On, Prime Time, Welcome.

Macmillan: Laser Third Edition.

Hueber: Beste Freunde. Klett – учебники немецкого языка.

Самоучители: самоучитель итальянского языка, самоучитель французского языка, самоучитель польского языка, самоучитель английского языка.

Полезное:

Не пропустите Главные новости Украины, Европы и мира
Горячее предложение Английский язык – учебники Oxford, Pearson, Pingu, Express
Англійска мова – підручники Oxford, Pearson, Pingu, Express
Заказывайте онлайн Билеты в Европу на автобус, поезд, самолет
Выберите себе Шаблоны (темы, скины, дизайн) для сайтов